"המנחה של המדינה"

תחרות "המנחה של המדינה" – למנחי מועצות תלמידים ונוער מצטיינים – 2019, תשע"ט

עמותת במתנ"ה שמחה להכריז על תחרות "המנחה של המדינה". בתור עמותת בוגרים של מועצות התלמידים והנוער אנו רואים חשיבות גדולה באלו המחנכים את הנציגים לפעילות תקינה, מקצועית ועם דגש על שליחותו של נבחר ציבור.

לשם כך השנה עמותת במתנ"ה תעניק בשנת תשע"ט זו השנה השנייה, את אות "המנחה של המדינה". 
אנו מזמינים את נציגי מועצות התלמידים והנוער ברמה הרשותית, המחוזית והארצית וכן את הציבור הרחב להמליץ על מנחי מועצות משמעותיים שהשפיעו עליהם לאורך השנים. מתוכם יבחרו הזוכים.
השנה האות מוענק בשיתוף עם האיגוד המקצועי למנהלי יחידות נוער

הוועדה הבוחנת תיתן משקל מיוחד למנחים שהוכחה הצטיינותם ותרומתם מעל למצופה בתחום מועצות התלמידים והנוער. כמו כן רשאית הועדה לזמן מועמדים לשיחת התרשמות אישית.

 זכאים לקבלת האות רק מנחי מועצות העונים על הקריטריונים הבאים:

  1. הנחייה של מועצת תלמידים ונוער רשותית, מחוזית או ארצית (המוכרת על ידי משרד החינוך) בשנים תשע"ח-תשע"ט בהיקף של לפחות 50% משרה.
  2.  המנחה הינו בוגר/ת קורס מנחים של מינהל חברה ונוער- קורס מנחי מועצות בית ספריים או קורס רכזי מנהיגות רשותיים.
  3.  מועצת התלמידים אותה מנחה המנחה הינה תקנית לפי עמותת במתנ"ה, ותקינותה מוכרת על ידי מועצת התלמידים והנוער המחוזית.
  4. המלצה של  בני נוער ותלמידים החברים במועצה שאותה מנחה המנחה, מפקח או מנחה של מינהל חברה ונוער או בוגר מועצת תלמידים ונוער המשתייך לעמותת במתנ"ה.

מבקשי המלגה מתבקשים למלא ולשלוח את הטפסים  בצורה מסודרת באמצעות הדוא"ל לכתובת הרשמית של עמותת במתנ"ה: bematana@gmail.com עד ליום ה- 05.05.2019

ועדת המלגות תתכנס במהלך חודש אפריל ותקבע את המצטיינים, לכן לא תתאפשר אפשרות להארכת המועד.

פרטים נוספים אודות הקריטריונים בטפסים שפרסמה העמותה.

להורדה:

קול קורא המנחה של המדינה 2019

קריטריונים, תקנון וטפסים להגשה

 

"המנחה של המדינה" – הטקס הראשון: מועד קיץ 2018

טקס הענקת המנחה של המדינה התקיים במסגרת הועידה הארצית של מועצות התלמידים והנוער לשנת תשע"ט שתקיים בתאריך: 09.05.2018

במלגה זכו:

 

שם פרטישם משפחהרשותמחוז
מזללויתעודת הוקרה מיוחדתבחרנו לפתוח את הענקת אות המנחה של המדינה בציון והענקת תעודת הוקרה מיוחדת לאישה מיוחדת.
מזל לוי
על התמיכה והאמונה בבני הנוער להנהיג ולהוביל, תוך מתן דוגמה אישית של מופת ומצוינות, העצמה, חינוך לערכיות, ייצוגיות, תקינות ומקצועיות.
מזל שימשה כמנחת מועצות התלמידים והנוער במחוז צפון ולאחר מכן במחוז חיפה. מזל חינכה עם כל הלב דורות של נציגי מועצות בכל הרמות.
בתקופת הנחייתה הובילה ברגישות ואמונה את הקשר בין הגלגלים, חשיבות התהליכים והעבודה המקצועית וכן את המשכיות הקשר עם בוגרי המועצה והובילה ליצירת תכנית "אח בוגר"
מזל יזמה והובילה את פרויקט "אות תקינות המועצה למנהיגות ייצוגית עם חזון" שהחל במחוז חיפה ובעצם יצרה תו תקן וקריטריונים לבדיקת פעילות המועצה, דבר שהוביל לשינוי מבורך בעבודת המועצות.
מזל גם היום, תומכת תמיד בעבודת המועצות.
על היותה אשת חינוך מהמעלה הראשונה, מופת של אנושיות ובאין אפשרות אחרת – המנחה של המאה, מוענק לה אות זה.
התעודה תוענק במסגרת אישית על ידי בוגרי מחוז חיפה.
מיכלישראלימנחת מועצת התלמידים הנוער המחוזית מחוז חיפהמיכל הינה ותיקת מנחי המועצות המחוזיות. במהלך שנותיה כמנחה קידמה ללא לאות ובאופן מרשים את המועצה - חיברה להנהלת המחוז, קידום הנציגים אל מול הרשויות מחד ופרויקטים ארציים מאידך, מינוף פרויקט אות התקינות והובלתו לכזה המשמש דוגמה לשאר המחוזות. הודות למיכל מחוז חיפה הינו מחוז מוביל בתחום המועצות הזוכה להערכה ולרמה מקצועית גובה. כל זאת תוך הקפדה על דרך ארץ, כללי התקנון ואמנת המועצות. מיכל היא אשת חינוך שכל אדם ירצה לילדיו המובילה את עשייתה בהתחשבות, יוזמה, אנושיות, יצירתיות ודוגמה אישית. היא זוכה להמלצות נציגיה ועמיתיה.
על כל זאת ועוד מוענק לה אות המנחה של המדינה.
עדי פרילינג אנקורימנחת מועצת התלמידים הנוער העירונית רעננהעדי מנחה את המועצה כבר ארבע שנים, והיא לפי התיאור: " פשוט נשמה גדולה" עדי היא מחנכת, במובן האמיתי של המילה. היא פתחה את עיני הנציגים ואפשרה להם לראות מצוקות של אוכלוסיות. בהנחייתה יזמה המועצה פרויקטים רבים ומגוונים הנוגעים לשורדי שואה, מגוון דעות בדמוקרטיה וחיבור לייצוג הנוער. עדי טוטאלית ותמיד תמצא את הדרך לגשר. , היא עיצבה את אישיותם של נציגי המועצה, מחדירה בהם ערכים ולמדת כיצד לפעול בצורה הטובה ביותר. היא זוכה להמלצות נציגיה ועמיתיה.
על כל זאת ועוד מוענק לה אות המנחה של המדינה
איימי חסוןמנחת מועצת התלמידים והנוער העירונית רמת השרוןנאמר לנו כי את איימי אי אפשר לתאר בפסקה אך ננסה - איימי בן אדם שמח, אוהב, אופטימי ובעל רצון ובהיותה כזו משפיעה על כל המועצה. איימי מובילה את נציגיה לאמינות ומקצועיות. מעודדת ללקיחת אחריות על מעשים ותוצאות ולקבלת דעות מנוגדות. בהנחייתה איימי מובילה לחיבור בני הנוער בקהילת העיר ולמעורבות בכל תחום. נציגיה מתאים אותה כך" איימי לא כאן כדי ליצור מונהגים אלא בכדי לייצר מנהיגים ורואים זאת בכל מעשיה. רואים שהיא פה בשביל האחר, בשבילנו". איימי נותנת את הבמה לבני הנוער ומתווה דרך בעלת ערים ואהבה.
היא זוכה להמלצות נציגיה ועמיתיה.
על כל זאת ועוד מוענק לה אות המנחה של המדינה
צחי אריאלימנחה מועצת התלמידים והנוער בנצרת עליתצחי מנחה בגובה העיניים. לוקח את הנציגים ברצינות, נותן כבוד ובכך זוכה לכבוד והערכה. בהנחייתו יודע להקשיב לכל נער ונערה ולקדם ולמנף אותם הכי גבוה. פועל לאור ערכי הדמוקרטיה, מנהיגות, דוגמה אישית, מעורבות ותרומה משמעותית לחברה. פעילותו מול נציגי המועצה מטמיעה בהם ערכים שמהווים בסיס ליחסי אדם וחברו, כבוד, סליחה, עמידה מאחוריך דבריך ומעשיך. צחי משקיע בנציגי המועצה את כל מרצו ועיצב את זהותם של בני נוער רבים. צחי מאמין שהנוער יביא את השינוי, נמצא בקשר עם כל גלגל המועצות וזוכה להקרה והערצה מנציגיו ועמיתיו.
על כל זאת ועוד מוענק לו אות המנחה של המדינה